Singlowanie w 21 wieku – dlaczego coraz więcej decyduje się na bycie samemu?

134

Każdy chce mieć idealnego partnera, ale rzeczywistość jest często okrutna, ponieważ nikt na tym świecie nie jest w stanie zapewnić idealnego partnera, ponieważ każdy ma swoje wady. Ale czy to jedyny powód, dla którego tak wielu ludzi chce utrzymać ten stan i zostać samemu na zawsze?

Singlowanie w 21 wieku – dlaczego coraz więcej decyduje się na bycie samemu?

Zbyt wysokie oczekiwania

Wiele osób wręcz nie chce zapewniać przestrzeni na marzenia partnera. Na przykład wiele osób ma nadzieję, że jeśli wcześniej mieli seksownego partnera, następny partner powinien mieć te cechy, plus jeszcze inne pożądane cechy. Dlatego też, ze względu na swoje surowe wymagania nie mogą oni znaleźć odpowiedniego partnera – bo poczucie własnej wartości takiej osoby po prostu nie pozwala komuś z tej społecznej „kasty” mieć osoby, która jest z ,,niższej warstwy” społecznej.

Nie jest to też jedyny powód – ze względu na popularność pornografii wiele osób ma wysokie wymagania, co często przeszkadza tym, którzy mogą nie być szczególnie piękni, bądź też posiadają drobne wady w urodzie.

Każdy ciągnie w swoją stronę

Wspólne wartości życiowe w związku umożliwiają działanie i pokonywanie nowych trudności. Fakty pokazują, że kluczem do budowania dobrych relacji jest zawsze harmonia, ponieważ bez niej związek nie będzie trwał długo. Pogodzenie dwóch różnych światopoglądów jest bardzo trudne, ponieważ komplikuje sprawę, dlatego musisz zdać sobie sprawę, że aby nie niszczyć wzajemnych relacji, musisz zostawić trochę miejsca na negocjacje.

Brak szacunku

W końcu, jeśli chcemy być szczęśliwi, nie możemy marnować swojego czasu. Kiedy jesteście razem, powinniście próbować łączyć się ze sobą, co nie oznacza, że może to działać tylko w jeden sposób. Wzajemny szacunek i dobre maniery są podstawą długotrwałego związku – nawet jeśli jesteś przykuty do łóżka. Nawet po kilku latach ludzie, którzy nadal szanują swoich partnerów, są bardziej skłonni do budowania zdrowych relacji niż ci, którzy używają swoich partnerów jako zabawek.

Seks jest ważny

Dla niektórych seks jest bardzo ważny, ale osoby samotne często nie mogą znaleźć partnera, który byłby wystarczająco atrakcyjny, to głównie wina czegoś takiego jak filmy erotyczne. Kolejną przeszkodą może być to, że niektóre osoby wręcz nie mają ochoty na to, aby uprawiać seks – co może sprawić, że partner po prostu szuka kogoś innego do uprawiania analnego seksu. Dlatego też jeśli chcesz utrzymać swojego partnera przy sobie, lepiej porozmawiaj z nim o tym, ponieważ z czasem może to przyczynić się do zdrady.