Randki erotyczne – co warto o nich wiedzieć?

75

Sex randki często zwane też erotycznymi to nic innego jak spotkania bez zobowiązań. W Polsce stają się coraz bardziej popularne. Zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jest to ciekawe rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które nie chcą wchodzić w poważną relację bądź zwyczajnie nie mają czasu na związek. Co warto wiedzieć o sex randkach? O tym można się przekonać, czytając poniższy tekst!

Wzajemny szacunek i zrozumienie

Bardzo ważne jest to, aby już na samym początku dokładnie określić, jakiego typu relacja nas interesuje. Należy zaznaczyć, że chodzi wyłącznie o niezobowiązujące spotkania i zbliżenia. Między stronami nie ma miejsca na uczucia, przywiązanie bądź planowanie wspólnego życia. Na randki erotyczne partnerzy muszą się zgodzić i mieć świadomość, na co się piszą. Zresztą każdy z nich musi mieć możliwość wycofania się w dowolnym momencie. Szczególnie, kiedy dana osoba uświadomi sobie, że zaczyna czuć coś więcej i kontynuowanie znajomości może skończyć się dla niej złamanym sercem. Kluczową rolę odgrywa również wzajemny szacunek. To, że strony łączy jedynie seks i spotkania, nie zwalnia ich z obowiązku traktowania drugiego człowieka z należną mu godnością. Trzeba mieć na uwadze, że może on mieć gorszy nastrój, nie chcieć się spotkać bądź jedynie porozmawiać. Mimo że jest to relacja bez zobowiązań, to jednak partnerzy zdecydowali się na pewną bliskość. Nic więc dziwnego, że czasem chcą się podzielić ze sobą jakimś przeżyciem, sukcesem, czy porażką. Takie zachowanie nie ma nic wspólnego z przywiązanie, a raczej uczuciem swobody przy drugiej osobie.

Brak wyłączności – tak czy nie?

Z reguły osoby decydujące się na seks randki nie gwarantują sobie monogamii i ten aspekt także warto omówić jak najszybciej. Jeśli obaj partnerzy zgodnie stwierdzą, że chcą spotykać się również z innymi, to w porządku. Z kolei, gdy jedno z nich chce mieć drugie na wyłączność, to albo należy rozważyć taką możliwość, albo od razu zrezygnować ze znajomości. W innym przypadku dochodzić będzie do wielu nieprzyjemnych sytuacji i najprawdopodobniej kłamstw, a przecież chodzi o to, aby ich uniknąć. Gdy para spotyka się z innymi osobami, w pewnym momencie może zdarzyć się tak, że trafią na siebie w sieci. Nie ma w tym nic złego, ale tylko pod warunkiem, że nie pojawi się zazdrość i ingerowanie w kolejne relacje. Ich obecność jest powodem do zakończenia związku bez zobowiązań.