Najlepsze metody antykoncepcji

94

Przed rozpoczęciem współżycia wiele par i kochanków przeprowadza rozmowę na temat wzajemnych preferencji, oczekiwań oraz technik, które potencjalnie mają prowadzić do większej przyjemności. Równie ważne jak obopólna satysfakcja jest także bezpieczeństwo oraz odpowiedzialne planowanie macierzyństwa – oto najlepsze i najskuteczniejsze metody antykoncepcji.

Prezerwatywy

Prezerwatywy zwykle nie należą do ulubionych form antykoncepcji, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Obie płcie zgodnie przyznają, że kondom zmniejsza doznania i nie pozwala partnerom być naprawdę blisko. Zabezpieczanie się przy pomocy prezerwatyw ma jednak jedną, niezaprzeczalną zaletę – nie tylko skutecznie chroni przed ciążą, ale zapobiega przy tym zarażeniu się chorobami wenerycznymi. Sprawdzi się więc nie tylko w małżeństwach czy związkach z długim stażem, ale zwłaszcza wśród par, które umawiają się na seks – randki lub sypiają z wieloma osobami jednocześnie.Na rynku dostępnych jest ponadto wiele typów kondomów, które mogą być bardzo cienkie, prążkowane lub pokryte rozgrzewającym żelem – wszystko to dla większej przyjemności połączonej z wysoką ochroną. Warunkiem skuteczności prezerwatywy jest jednak jej odpowiednie przechowywanie; środki te nie powinny być trzymane w miejscach wilgotnych lub nasłonecznionych, a przed użyciem warto zawsze sprawdzać datę ważności.

Tabletki antykoncepcyjne

Tabletki antykoncepcyjne co prawda nie mają wpływu na przenoszenie się chorób wenerycznych, ale są niemal stuprocentowo skuteczne w zapobieganiu przed niechcianą ciążą. Dostępne obecnie na rynku tabletki wykazują minimum skutków ubocznych, są łatwe do połknięcia i zaczynają być skuteczne już od pierwszych kilku dni po rozpoczęciu zażywania. Ich dużym plusem jest także fakt, że w żaden sposób nie zmniejszają doznań płynących z seksu, a odpowiednio dobrane mogą mieć korzystny wpływ na cykl miesiączkowy kobiet i ich samopoczucie. Rozmawiając na tematy dla dorosłych, takie jak tabletki antykoncepcyjne, zawsze warto zastanowić się jaki rodzaj zabezpieczenia będzie najbardziej właściwy i wspólnie dobrać odpowiednią metodę. Tylko poczucie bezpieczeństwa gwarantuje osiąganie pełnej przyjemności i satysfakcji z życia seksualnego.