Jak poprawić jakość swojego seksu – poradnik dla pełnoletnich

126
Jak poprawić jakość swojego seksu – poradnik dla pełnoletnich

Każdemu przynajmniej raz w życiu zdarza się sytuacja, w której nie jest do końca zadowolony ze swojego życia seksualnego. Winny może być stres, niewłaściwa atmosfera w sypialni, nuda czy mnóstwo innych czynników, po których eliminacji wszystko wraca do normy. Jeśli jednak stan taki utrzymuje się dłużej, zamiast jeszcze bardziej się stresować albo, co gorsza, spisywać na straty partnera lub partnerkę, warto wdrożyć parę prostych zmian, które szybko mogą poprawić jakość stosunku.

Zadbaj o siebie

Często bywa tak, że pogorszenie jakości współżycia następuje nagle i żadna ze stron nie ma pojęcia dlaczego tak się stało. Warto się wtedy zastanowić, czy ostatnio coś się nie zmieniło, przykładowo: czy nie sypiasz mniej niż zwykle? Nie doświadczasz silnego stresu w pracy, który przenosisz do domu i do sypialni? A może Twój sposób odżywiania pozostawia wiele do życzenia? Jeśli na którekolwiek z pytań możesz odpowiedzieć twierdząco, może to oznaczać, że wystarczy prosta zmiana nawyków aby jakość życia seksualnego znacznie się poprawiła. Zdrowy tryb życia, a więc odpowiednia ilość ruchu, dobrej jakości sen oraz ograniczenie używek wpływają nie tylko na stan zdrowia ale i na libido i poziom hormonów płciowych – ich wahania mogą z kolei nieść niezbyt przyjemne konsekwencje w postaci niezbyt satysfakcjonującego seksu.

Kup zabawki erotyczne

Czasy, w których gadżety erotyczne kojarzyły się wyłącznie z sex taśmami jak na https://www.woor.pl, dawno już minęły. Na rynku obecne jest bardzo wiele tego typu produktów, których włączenie do życia seksualnego może znacznie poprawić jego jakość. Najczęściej kupowane są zdecydowanie wibratory, które stosowane podczas seksu rozpalają kobietę do czerwoności, ale równie przyjemne w użyciu mogą okazać się masaże łechtaczki za pomocą masażerów czy stymulacja przy pomocy kulek gejszy, które nadają się zarówno do stosowania podczas seksu analnego jak i waginalnego. Obojgu partnerom, ale w szczególności Panom, większą satysfakcję może przynieść stosowanie pierścienia erekcyjnego, który zapewnia znacznie intensywniejszy i dłuższy wzwód, a do tego umożliwia dołączenie specjalnych elementów stymulujących jednocześnie łechtaczkę partnerki.

Realizuj fantazje

Każdy je ma, ale nie każdy mówi o nich otwarcie. Często jedno z partnerów zwyczajnie obawia się, że zostanie wyśmiane lub niezrozumiane przez swoją drugą połówkę i z tego powodu woli zachować swoje pragnienia dla siebie. Jest to zupełnie niesłuszne – jeśli masz stuprocentowe zaufanie do partnera czy partnerki seksualnej i chcesz zrobić coś, czego nigdy wcześniej nie robiliście, powiedz o tym wprost; w najgorszym wypadku fantazja po prostu nie zostanie zrealizowana. Fantazje seksualne często mają to do siebie, że są nieco nierealistyczne, ale może warto się zastanowić czy dałoby się je przenieść do rzeczywistości? Przykładowo, jeśli kobieta fantazjuje o seksie z lekarzem, nie oznacza to oczywiście, że musicie udawać się do przychodni – wystarczy się przebrać i zainscenizować scenkę, a partnerka będzie w siódmym niebie. Przebieranki, zabawki erotyczne, nietypowe miejsca i pozycje – wszystkie to może być elementem fantazji erotycznych, które zrealizowane podgrzeją atmosferę w sypialni i poprawią jakość stosunku.