Dlaczego końcówka pandemii jest najgroźniejsza dla twojego związku?

154

Koronawirus zniszczył wiele związków – a jeszcze więcej dziennie przez niego się rozpada. W końcu wielu po prostu troszczy się o siebie, nie biorąc pod uwagę swoich partnerów. Ale dlaczego to właśnie końcówka pandemii jest najgroźniejsza dla twojego związku?

Dlaczego końcówka pandemii jest najgroźniejsza dla twojego związku?

Wiele osób straciło cel

Z powodu początkowej paniki wywołanej przez pandemię niektórzy ludzie nagle zmienili swoje plany życiowe. Pojednanie wspólnych celów życiowych jest zazwyczaj bardzo trudne – dwa różne światopoglądy często mogą jedynie wypracować drogę do wspólnego szczęścia poprzez kompromis, więc bądźcie tego świadomi i wybierzcie sobie partnera, który ma podobne spojrzenie na życie.

Jak koronawirus zagraża twojej relacji?

Sporą winę ponoszą tutaj wszelkie ograniczenia swobody poruszania się, co utrudnia prawdziwe poznanie siebie i swojego partnera. Oczywiście musimy współpracować, abyśmy mogli zrozumieć, co się mówi i czy się nawzajem słuchamy. O dobrych relacjach możemy dowiedzieć się poprzez złożoność i słabości przeszłości oraz to, jak daleko możemy się posunąć, aby poprawić nasze relacje. Jednak dobra wola jest niezbędna do budowania udanych relacji. Jedną z możliwych przyczyn przerwania początkowej udanej relacji może być to, że nie chcemy ujawniać naszych potrzeb, to znaczy nie możemy być na siebie otwarci.

Jeśli wasza miłość jest prawdziwa i ufasz swojemu partnerowi – to nie musisz się martwić odrzuceniem i możesz być szczery w tym związku i możesz powiedzieć, co leży ci na wątrobie. Zwłaszcza, że zazwyczaj myślimy, że jeśli ta osoba nas kocha i jesteśmy dla niej naprawdę ważni, to powinna znać nasze potrzeby. Tylko w ten sposób możemy znaleźć prawdziwą miłość i uczynić nasz związek trwałym. W końcu w dzisiejszych czasach trudno znaleźć dobrą osobę, nie mówiąc już o koronawirusie, ponieważ koronawirus uniemożliwi wielu parom znalezienie prawdziwej miłości.

Brak granic

Wyznaczanie granic w związku jest bardzo ważne, ponieważ czasami druga osoba nie wie, kiedy przestać. Spróbuj więc spokojnie z nią porozmawiać i wyznaczyć granice, które skończą się, gdy zakończy się twój związek. Wydaje się to okrutne i bezlitosne, ale z drugiej strony musimy pamiętać, że są pewne rzeczy, których nie powinniśmy akceptować, bo to nie jest droga do relacji, dlatego pamiętajcie o wyznaczeniu odpowiednich granic i upewnieniu się, że ich partner ich nie przekracza.

źródło: https://www.ruchanie.eu