Czy warto żyć w małżeństwie, czy lepiej być singlem?

138

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie zalety ma małżeństwo, bo w końcu w dzisiejszych czasach bycie singlem stało się bardzo popularne. Jednakże co jest lepsze? Czy warto jest być singlem, czy lepiej jest się ożenić/wyjść za mąż? O tym już za chwilę!

Czy warto żyć w małżeństwie, czy lepiej być singlem?

Bycie singlem nie jest naturalnie

Nie da się ukryć, że pogoń za karierą czy własnym szczęściem nie raz kończy się tak, że na starość jesteśmy sami i jedyne czym umilamy sobie swoje życie, to filmy erotyczne na telefon. Posiadanie drugiej połówki to tak naprawdę do czego zostaliśmy stworzeni, więc nic dziwnego, że wiele osób szuka tego, aby właśnie móc związać się z kimś na resztę życia.

Wyjątkowa więź

Kiedy szukamy więzi, która może zapewnić nam coś ważniejszego niż atrakcyjność lub przyjemność, możemy chcieć się pobrać. Szukamy niezwykłego stanu możliwości zakochania się w innej osobie i szczęścia bycia kochanym przez innych. Po ślubie na pewno stwierdzisz, że jest to najbardziej wyjątkowe wydarzenie i coś, co wprowadza cię na inny poziom świadomości pod względem swoich uczuć. Ale to wymaga naszej uwagi oraz przemyśleń, ponieważ tak naprawdę ślub można wziąć tylko raz.

Dla wielu to dzieło boga

Dla chrześcijan małżeństwo jest dziełem sakramentalnym. Oznacza to, że małżonkowie nie tylko okazują sobie wzajemną miłość, ale także ich związek jest obdarzony wyjątkowością w kwestiach religijnych. W sensie katolickim jest to przymierze, poprzez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą żywą wspólnotę, a jego istota wskazuje na dobro małżonków oraz narodziny i wychowanie dzieci. Małżeństwo jest więc oczywistym znakiem, że Bóg dotrzymuje swojej obietnicy zbawienia, które ma dać ludziom wieczne szczęście i miłość.

Wspólnota majątkowa

Oprócz majątku wspólnego istnieje również własność prywatna męża i żony. Mienie osobiste obejmuje głównie to co zostało zakupione przed ślubem. W okresie małżeństwa przedmioty otrzymane w drodze darowizn lub po prostu zaspokajające potrzeby osobiste mogą również zostać włączone do majątku osobistego. Legalne ustanowienie wspólnego majątku ma swoje zalety. Jedną z nich jest to, że można wspólnie decydować o podziale posiadanych środków zgodnie z prawem, bez konieczności formułowania jakichkolwiek porozumień i wspólnych rozwiązań. W przypadku sporów majątkowych między małżonkami łatwiej jest ustalić, kto należy do kogo.

Czy takie rozwiązanie ma wady?

Oczywiście że tak – w końcu nic na tym świecie nie ma tylko zalet albo samych wad. Naturalnie związek taki zawsze się zakończy – czy to w wypadku śmierci naturalnej, kłótni bądź separacji. Natomiast jeśli para naprawdę się kocha, to nieważne jakie problemy będą stały jej na drodze, na pewno postarają się je rozwiązać i sprawić, że ich związek będzie o wiele silniejszy, niż był przedtem.