Jak poprawić swoje umiejętności łóżkowe?

120

Rozpalanie partnera i partnerki bywa trudniejsze niż się może wydawać. Problemy mogą pojawić się samym początku związku, gdzie nie posiada się jeszcze doświadczenia i umiejętności. Trzeba odkryć wtedy źródło podniecenia drugiej strony i odpowiednio go wykorzystać. Warto się wtedy wspomóc różnymi poradami, które można znaleźć na blogach czy w książkach. Im lepsza wiedza, tym większa szansa na rozpoznanie potrzeb partnera. W jaki sposób można poprawić swoje umiejętności łóżkowe?  

Dokształcanie się z wiarygodnych źródeł 

Wiedza na temat drugiej płci czy zasady panujące w łóżku to w dużej mierze kwestia doświadczenia. Warto jednak zwiększyć swoje szanse na start dzięki dodatkowemu dokształceniu się. Wiarygodnym źródłem wiedzy na temat zbliżenia może być dowolny sex czat, na którym wymieniamy się swoimi poglądami albo po prostu książka znanego seksuologa. Pozwolą one rozpoznać potrzeby drugiej strony, co przełoży się na satysfakcję seksualną obojga partnerów. Są one świetnym źródłem wiedzy na temat seksu nie tylko od strony fizycznej, ale również psychologicznej. 

Próbowanie nowych pozycji 

Kluczem w umiejętnościach łóżkowych jest unikanie nudy i rutyny. Jedna albo dwie pozycje w trakcie seksu to zdecydowanie zbyt mało, dlatego warto przygotować dla partnera jakieś niespodzianki. Inspiracji może dostarczyć Kamasutra, która pozwoli zaskoczyć osoby o nawet największej wyobraźni. Warto czasami poświęcić się dla partnera (np. seksem oralnym), który później odpłaci się czymś równie wyjątkowym. Przygotowanie jak największej ilości nietypowych pozycji daje inspirację na kilka kolejnych zbliżeń. 

Odpowiednia gra wstępna i stymulacja punktu G 

Umiejętności łóżkowe często ograniczają się do porządnej gry wstępnej, po której kobieta będzie już odpowiednio rozpalona. Kluczowa jest wtedy umiejętna stymulacja punktu G, który jest ważną strefą erogenną kobiety. Na jego temat krąży wiele mitów, dlatego dobrze wiedzieć, gdzie dokładnie się on znajduje (przednia ściana pochwy). Stymulacja punktu G może prowadzić do natychmiastowego orgazmu, co będzie świadczyło o wysokich umiejętnościach partnera. Ważne jest też odpowiednie ćwiczenie seksu oralnego, co dotyczy obydwóch partnerów. 

Wykorzystywanie nawilżaczy i zabawek   

W łóżku przydaje się także umiejętność wykorzystania różnych gadżetów. Trzeba wiedzieć, kiedy skorzystać z różnych nawilżaczy, które dają większy komfort kobiecie w niektórych sytuacjach. Przydatne może być też skorzystanie z zabawek, które dostarczają dodatkowej stymulacji zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Warto wybrać się do sex-shopu i oszacować, które przyrządy istotnie poprawią życie łóżkowe obojga partnerów.

Umiejętność rozmawiania i podkręcania atmosfery  

Na umiejętności łóżkowe składa się również podkręcanie atmosfery za pomocą słów. Kobiety i mężczyźni mogą podniecić się wyłącznie dzięki ciekawej opowieści w trakcie gry wstępnej. Rozpalić partnera można jeszcze poprzedniego dnia lub w trakcie sextingu. Trzeba też umieć wyczuć, czy kogoś podniecają rozmowy w trakcie samego seksu. Dla niektórych będzie to źródło dodatkowe podniecenia, a innym z kolei może przeszkadzać. Nie zaszkodzą na pewno zmysłowe pojękiwania i komendy oparte na dominacji.